Koncert k výročí našich varhan

 Koncert k 90. výročí požehnání varhan V letošním roce si připomínáme 90 let od požehnání varhan v kostele sv. Mikuláše v Ludgeřovicích. Při této příležitosti vystoupí na společném koncertě dva hudební mistři, kteří jsou s ludgeřovickými varhanami dlouhodobě spjatí. Každý z nich je zástupce jiné generace, oba je však spojuje láska k našim varhanám.   MARTIN PORUBA (*1951) – ludgeřovický rodák, v 90. letech varhaník a ředitel kůru v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha na Pražském hradě, v současnosti varhaník a pedagog v německém Freisingu. MAREK KOZÁK (*1993) – významný český klavírista, varhaník a pedagog; vítěz Evropské klavírní soutěže v Brémách, finalista řady dalších mezinárodních klavírních a varhanních soutěží; pravidelný host nejvýznamnějších hudebních festivalů u nás i v zahraničí.   Srdečně všechny zveme na tento jedinečný koncert – poctu ludgeřovickým varhanám. Těšíme se na Vás!    

Markvartovický odpust

  Reportáž z bohoslužby pod dubem, při příležitosti markvartovického odpustu můžete shlédnout v Noevinách TV Noe, začíná v 7m16s Kamera: Martin Šoltys Klikněte zde: 

Nešpory - Seslání Ducha Svatého

Tradiční zpívané nešpory na závěr doby velikonoční - o slavnosti Seslání Ducha Svatého - začnou výjimečně až v 18:00 hod. (Od 15:00 hod. bude na faře probíhat " svatodušní vaječina".)

Veselice 2022

Skauti z našeho ludgeřovického střediska srdečně zvou na Velikonoční veselici  

Florbalový turnaj

Turnaj UNDER15 Srdečně zveme všechny naše farníky, aby přišli podpořit ludgeřovickou "juniorku" - tým našich mladých florbalistů do 15 let. Turnaj "UNDER15" pořádaný Ministrantskou florbalovou ligou se uskuteční v sobotu 26. 3. od 9:30 v tělocvičně ZŠ v Šilheřovicích. Těšíme se na Vás!     

Humaniitární sbírka

V pondělí a podle domluvy i další dny můžete přinášet svou podporu pro Ukrajinu. Níže jsou seznamy

Ludgeřovičtí florbalisti úspěšní...

Tým Ludgeřovic úspěšný! Skvělé zprávy z Ministrantské florbalové ligy! Ludgeřovice vyhrály základní část sezóny 2021/22 a postupují přímo do semifinále play-off! Navíc získáváme i trofeje pro nejlepšího střelce a nejužitečnějšího hráče ligy (Matěj Münster). Více info na webu zde.  Děkujeme všem farníkům za podporu a držte palce dál ve vyřazovacích bojích v dubnu a květnu. :) (Pokud byste rádi posílili naše řady nebo byste chtěli více informací o ministrantském florbalu v naší farnosti, tak se neváhejte ozvat vedoucímu našeho týmu na čísle 776 776 365.)  

Tříkrálová sbírka

Tříkrálová sbírka probíhá v naší farnosti od pátku do neděle 7. až 9. ledna. Až do 16. ledna budete moci přispět  do charitní pokladničky na mříži kostela v Ludgeřovicích a také na dalších místech. Děkujeme Vám za přijetí koledníků a za podporu charitního díla!     

Adventní úkoly 2021

             

ADVENTNÍ AKTIVITKA

Adventní aktivita 2021      

Katecheze dospělých - listopad

Katecheze dospělých Srdečně zveme všechny na další "KATECHEZI DOSPĚLÝCH" ve středu 24. 11. 2021 po večerní mši svaté (v 17:00 hod) na faru v Ludgeřovicích. Těšíme se na Vás! 

Náboženství pro 6. - 9. třídu - AKTUALIZACE

  Náboženství pro žáky 6. - 9. třídy začne již v pondělí 13. 9. 2021 ve 14:30 na faře. Těšíme se na Vás! 

Výuka náboženství

Výuka náboženství ve šk. roce 2022/23  Stále je možné se přihlásit do náboženství - přihlášky jsou k dispozici pod nástěnkou vzadu v kostele v Ludgeřovicích. Vyplněnou přihlášku prosíme odevzdejte svému třídnímu učiteli. Výuka náboženství v naší farnosti začíná v druhém zářijovém týdnu (od 12. září). Rozvrh hodin je stejný jako v minulých letech - odkaz zde. Těšíme se na Vás! 

NOC KOSTELŮ 2021

   NOC KOSTELŮ - PÁTEK 28. KVĚTNA 2021 Srdečně zveme v pátek 28.5.2021 na Noc kostelů, která probíhá v celé České republice. V naší farnosti budou otevřeny farní kostel sv. Mikuláše v Ludgeřovicích, kaple Nejsvětější Trojice v Markvartovicích a kaple Nanebevzetí Panny Marie v Petřkovicích.

VELIKONOCE 2021

Aktuálně již bohužel nejsou k dispozici žádné volné vstupenky. Odkaz na sledování bohoslužeb online ZDE. Děkujeme za pochopení. 

Modlitba farnosti za děti připravující se k 1. sv. přijímání

Modlitba za děti, které letos přistoupí k prvnímu svatému přijímání a za jejich rodiny Svatý Josefe, ty jsi držel malého Ježíše v náručí, vezmi do své náruče i tyto děti a vypros jim dar víry a živého setkání s Kristem. Svou přímluvou je chraň od zlého a veď je po správných cestách. Přimlouvej se, prosím i za jejich rodiče, ať jsou dětem opravdovými svědky živé víry. Ty ses staral o svatou rodinu v Nazaretě, svěř Bohu tyto rodiny, aby je žádné životní překážky nedokázaly vzdálit od Boha a ochladit jejich vzájemnou lásku.    

Rok sv. Josefa 2021

Rok svatého Josefa 2021 Papež František vyhlásil, při příležitosti 150 let od prohlášení svatého Josefa patronem Církve, Rok svatého Josefa. Zahájení proběhlo 8.12.2020 a ukončení bude 8.12.2021. K tomuto výročí vydal Svatý otec apoštolský list Patris corde. O svatém Josefu vydal apoštolskou exhortaci Redemptoris custos také papež svatý Jan Pavel II. v roce 1989. Během Roku svatého Josefa je možno získat plnomocné odpustky. Stručný přehled zde:    

Postní aktivita 2021

ODKAZ NA ONLINE-DOKUMENT ZDE  

Online formační setkání pro lektory

Online formační setkání pro lektory Srdečně zveme všechny, kdo v naší farnosti při liturgii předčítají Boží slovo i ostatní zájemce na formační setkání pro lektory, které proběhne ve čtvrtek 21. ledna od 20 hodin skrze aplikaci ZOOM nebo youtube. Toto setkání pořádá společenství Liturgie.cz u příležitosti neděle Božího slova (24. ledna). Na setkání není třeba se hlásit.  Odkaz na sledování živého přenosu naleznete v den konání po kliknutí ZDE  

Advent v naší farnosti

      ADVENT V NAŠÍ FARNOSTI   MIMOŘÁDNÝ ADVENTNÍ PŮST: První 3 středy doby adventní (2., 9. a 16.12.) nás biskupové vybízejí k půstu a almužně za odvrácení pandemie a o Vánocích k zasvěcení se Dítěti Ježíši. Více v prohlášení biskupů zde.   ADVENTNÍ AKTIVITA (nejen) pro děti začíná 1. nedělí adventní. Bližší informace, jak prožít ADVENT S PANNOU MARIÍ, najdete každou neděli na farních stránkách v záložce Adventní aktivita 2020 a také na nástěnce vzadu v kostele.   TICHÝ PŘÍTEL: Na první neděli adventní (29.11.), při návštěvě kostela, jste si ti, kteří se přihlásili, vylosovali někoho, kterému budete “tichým přítelem” až do Vánoc (je vás skoro 100). Vaším úkolem bude po celou dobu adventní na svého přítele myslet v modlitbě; minimálně 2x mu o sobě dát nenápadně vědět (SMS z cizího čísla, dárečkem do schránky u domu, dopisem...); 25. 12. si pak připravit opět malý dárek, kterým svého přítele překvapíte už osobně a popřejete mu “šťastné a veselé”. Pokud by bylo cokoliv nejasné, obracejte se na sestru Šimonu. Cílem této aktivity je se mezi sebou ve farnosti více poznat a vzájemně se podpořit modlitbou v době adventní přípravy na Vánoce. Děkujeme, že jste se zapojili.  

BOHOSLUŽBY

  • Po ...17:00
  • Út ... 6:00
  • St ...17:00
  • Čt ... 6:00
  • Pá ...17:00
  • So ...17:00
  • Ne ... 8:00, 10:00